Informacje i rezerwacje:

+48 451 523 200, biuro@kopalniakrobica.pl

OFERTA > OFERTA DLA SKÓŁ

OFERTA DLA SZKÓŁ

ZWIEDZANIE GRUPOWE – Oferta dla grup minimum 20 osobowych po wcześniejszej rezerwacji

Wiedzieć więcej, to nie wstyd! 
Offline jest super (ciekawe?)!

Szanowni Dyrektorzy
Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych,
mamy przyjemność przedstawić Wam niezwykłą okazję, która wspaniale łączy naukę geografii, historię regionu oraz odkrywanie dziedzictwa kulturowego w praktyczny i fascynujący sposób.

Nasze wycieczki do Podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni św. Jan w Krobicy, to inspirująca podróż w głąb ziemi, gdzie uczniowie mogą poznać tajemnice przeszłości i odkryć fascynujące historie regionu.

Przedstawiamy 11 niesamowitych powodów, dlaczego wizyta w Kopalni św. Jan w Krobicy stanie się niezapomnianym edukacyjnym doświadczeniem dla Waszych uczniów:

 1. Przygoda w tajemniczych podziemiach, które skrywają historie i wyjątkowe opowieści o pracy średniowiecznych górników. Uczniowie poczują się jak prawdziwi odkrywcy, badający nieznane tereny,
 2. Żywa lekcja historii regionu w praktyce, podczas której uczniowie będą mieli możliwość zobaczenia autentycznych artefaktów i elementów wyposażenia, będących świadectwem pracy i życia górników sprzed niemal 500 lat,
 3. Zrozumienie górniczego dziedzictwa – w jaki sposób wpłynęło na rozwój regionu,
 4. Interaktywna edukacja, gdzie uczeń ma możliwość nauki wszystkimi zmysłami,
 5. Rozwój umiejętności myślenia analitycznego i przestrzennego za pomocą wykorzystania map, narzędzi i eksponatów w terenie,
 6. Integracja wiedzy interdyscyplinarnej – wiedzę z geografii, historii i nauk przyrodniczych. To doskonały przykład, jak różne dziedziny wiedzy mogą przenikać się i współgrać,
 7. Natchnienie do nauki – wizyta w niecodziennym miejscu może stać się źródłem inspiracji do nauki i pogłębiania pasji. Nie od dziś wiadomo, że geografia i historia, to dziedziny pełne tajemnic do odkrycia,
 8. Odkrywanie zjawisk geologicznych, które ukształtowały świat, jaki znamy i jak wpływają na nasze życie,
 9. Wrażenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w sercu
 10. Inspirujący sposób na spędzenie wspólnego czasu z rówieśnikami
 11. Odkryjcie dziedzictwo kulturowe i historię regionu Pogórza Izerskiego w Kopalni św. Jan w Krobicy dzięki geoedukacji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Terenowa lekcja geograficzno – historyczna „Szlakiem górniczego dziedzictwa Gór Izerskich”

Nauka przez doświadczanie, to najskuteczniejsza z metod. Ze szkolnej ławki uczniowie wszystkiego się nie nauczą.
Interesujesz się geologią? Chcesz poznać przeszłość bardzo odległą i tę, tylko sprzed 500 lat do współczesności? Wystarczy tylko wyjść ze szkolną ekipą zza szkolnej ławki i spotkać się z nami. Resztą zajmiemy się my.

Terenowa lekcja geograficzno – historyczna, to edukacyjny spacer przez najciekawsze zabytkowe obiekty górnicze leżące na Ścieżce dydaktyczno – turystycznej „Szlakiem dawnego górnictwa kruszców” oraz zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni św. Jan w Krobicy.

Spacer edukacyjny „Radioaktywność, czy zawsze groźna”

Edukacyjny spacer połączony z różnymi aktywnościami fizyczno – intelektualnymi podczas którego uczniowie zmierzą się z owianym wieloma mitami i legendami tematem radioaktywności na terenie Gór Izerskich.

Zmierzymy się z pytaniami, które nie zawsze są oczywiste. Dowiemy się co jest już znane a czego jeszcze nie wiemy o radioaktywności.
Zbombardujemy nasze mózgi energią przyjazną, przyswoimy więcej niż nam się wydaje.
Będziemy promieniować wiedzą, jak jeszcze nigdy dotąd!

 • Program dostosowany do kategorii wiekowej 11- 14 lat oraz 15-18 lat
 • Minimum 20 uczestników
 • Opiekun grupy – udział gratis

Warsztat edukacyjny „Wędrówka skał, kontynentów i co do tego ma tektonika”

Skąd się wzięły góry, doliny, jeziora, rzeki, wulkany? Czy góry chodzą, czy tylko się po nich chodzi? Czy kamień, o który się potknąłeś jest wart podniesienia?

Pytania brzmią jak czarna magia, ale nie jest aż tak źle! Z odpowiednim przewodnikiem podczas kreatywnego warsztatu można temat oswoić bez trudu.

 

Szczegóły:

 • Program dostosowany do kategorii wiekowej 6-10 lat oraz 11- 14 lat
 • Minimum 20 uczestników
 • Opiekun grupy – wstęp gratis

Edukacyjno – integracyjna gra terenowa na szlaku „Śladami dawnego górnictwa kruszców”

Obowiązkowa, atrakcyjna oraz niezwykle angażująca oferta dla uczniów szkół podstawowych i średnich, wprowadzająca elementy grywalizacji w proces edukacji.

Uczestnicy gry współpracując ze sobą, pokonują wyzwania i przeszkody oraz rozwiązują zagadki nawiązujące do historii i legend kopani. Jednoczesne łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, rozwijanie miękkich kompetencji przyszłości w ciekawy sposób oraz nawiązywanie głębszych więzi z rówieśnikami, to podstawy proponowanej gry.

Szczegóły:

 • Program dostosowany do kategorii wiekowej 11- 14 lat oraz 15-18 lat
 • Minimum 20 uczestników
 • Opiekun grupy – udział gratis​

Nocne Zwiedzanie (niezależnie od pory dnia i nocy)

Do odważnych świat należy…jak mawiają nasi bliscy.

Spragnieni przygody? Żelazne nerwy, to Wasza chluba? Nie dopuszczając emocji do głosu, przeżyjcie z nami wspaniałą przygodę.

Pozwólcie zamknąć się w bezkresnych czeluściach kopalni i zapomnijcie o wszystkich schematach używanych na powierzchni.

W bladej poświacie mizernych latarni prześledźcie los uwięzionego przez dawnych górników alchemika, rozwiążcie zagadki, poznajcie mroki historii górnictwa i zdobądźcie hasło, które pozwoli powrócić na powierzchnię.

 

Szczegóły:

 • Program dostosowany do kategorii wiekowej 11- 14 lat oraz 15-18 lat
 • Minimum 20 uczestników
 • Opiekun grupy – wstęp gratis

Informacje i rezerwacje:

+48 451 523 200

ZOBACZ CO MOŻESZ ZOBACZYĆ

GALERIA